English (UK)Latvian (LV)Russian (RU)

Par Larifana darbību (informācija speciālistiem)

Larifanu iegūst biotehnoloģiskā ceļā no E.coli baktērijām pēc to inficēšanas ar bakteriofāgu. Larifans ir oriģināls preparāts, kas izstrādāts pagājušā gadsimta otrajā pusē Latvijas ZA Mikrobioloģijas institūtā (tagadējais nosaukums – RSU Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūts). Larifana bioloģisko īpašību izpētē piedalījušies arī vadošie PSRS zinātniskie institūti Maskavā, Ļeņingradā, Kijevā u.c. Larifana ražošana kopš 1997.gada notiek SIA “Larifans” ražotnē Rīgā.

Eksperimentālie pētījumi (pirmsklīniskā izpēte) un dati, kas iegūti klīniskās izpētes gaitā, liecina, ka Larifans ir interferona (IFN) induktors un tā izraisītie bioloģiskie efekti var būt gan inducētā endogenā interferona, gan tiešs dsRNA molekulas darbības rezultāts. Larifanam piemīt pleiotropas bioloģiskas aktivitātes, tādas kā spēja inducēt interferonu, izraisīt pretvīrusu, imūnmodulējošus, pretaudzēju un antimutagēnus efektus.

Larifana interferoninducējošā aktivitāte pierādīta gan cilvēkos, gan dažādu sugu dzīvniekos. Larifanu tāpat kā interferonu var uzskatīt par universālu pretvīrusu preparātu, jo tas pārtrauc vīrusu replikāciju etapos, kas kopīgi visiem vīrusiem.

Larifana antivirālie efekti konstatēti kā in vitro, tā in vivo. Audu kultūrās un dzīvnieku eksperimentos Larifans kavējis vīrusu reprodukciju un infekcijas procesu herpes, gripas, ērču encefalīta, encefalomiokardīta, Semiliki, Sindbis, Venecuelas encefalīta, Aujeski, trakumsērgas un citu vīrusu infekcijās. Parādīts kavējošs Larifana efekts uz eksperimentālas hlamīdiju infekcijas gaitu pelēs. Antitumorāli efekti demonstrēti dažādos eksperimentālu tumoru modeļos, kā arī priekšmēģinājumos klīnikā.

Parādīta imūnmodulējoša darbība kā pie lokālas, tā parenterālas larifana aplicēšanas. Lokāli pielietots Larifans izraisa lokālu limfocitozi un NK šūnu skaita palielināšanos. Larifans injekcijās aktivē makrofāgus, stimulē to fagocitāro aktivitāti, pastiprina NK aktivitāti, palielina aktīvo T-šunu skaitu, inducē T-ly citocidālo aktivitāti, darbojas kā adjuvants lietojot kopā ar specifiskām vakcīnām, pazemina vēlīno hipersensitivitāti. Speciālās sistēmās novērota Larifana antimutagena darbība. Pirmsklīniskos pētījumos konstatēts, ka Larifanam nepiemīt kancerogenas, mutagenas, lokāli kairinošas un alerģizējošas aktivitātes.

Par Larifana klīnisko efektivitāti liecina novērojumi, kas iegūti lietojot Larifanu injekciju formā, kā arī daudzu gadu pieredze Larifana ziedes lietošanā. Larifans injekcijās pārbaudīts klīnikā kā pretvīrusu preparāts pie herpes un ērču encefalīta vīrusu infekcijām un kā imūnmodulators pie sekundāra imūndeficīta un onkoloģiskiem slimniekiem. Priekšmēģinājumi, kas veikti lietojot Larifanu svecītēs parādījuši, ka preparāts ir aktīvs pie ,t.s., seksuāli transmisīvām slimībām - pret herpes, papillomas (condyloma acuminatum) vīrusu izraisītām infekcijām, kā arī kombinācijā ar antibiotikām dod labu terapeitisku efektu hlamīdiju infekciju gadījumos. Larifana svecīšu klīniskā izpētē konstatēts izteikts terapeitisks efekts slimniekiem ar recidivējošu herpes infekciju.

Klīnisko priekšmēģinājumu dati sniedz arī informāciju par Larifana panesamību un lietošanas drošību. Larifans injekcijās izrādījies nekaitīgs un labi panesams. Larifana ziedes un Larifana svecīšu klīniskās izpētes periodā nevēlamas blakusparādības nav novērotas.

Ir izveidotas vairākas Larifana zāłu formas. Larifana ziedes forma (0.05 % Larifana ziede) kopš 1994.gada iekļauta Valsts zāļu reģistrā kā pretvīrusu preparāts un pārreģistrēta līdz 2004.gadam. Larifans injekciju formā reģistrēts 2004.gadā kā imūnmodulators un tā realizācija aptieku tīklā uzsākta kopš 2005.gada. Ar larifanu svecīšu formā 2003. gadā uzsākta (bet joprojām nav pabeigta) klīniskā izpēte pie recidivējošas herpes vīrusu infekcijas.

Larifans profilaktiskās devās iekļauts dažādos kosmētiskos produktos. Aptieku tīklā ir izplatīts lūpu balzāms Larifans un zobu pasta Larifans. Sagatavošanā reģistrācijai ir 0,025% larifana ziede un aerosols mutes dobumam.

Produktu grupā Medicīnas preces ir reģistrēti un izplatīti aptiekās Larifanu saturoši supozitoriji (3 dažādās devās) un pesāriji. Larifana aktīvās vielas ražotājs un SIA Larifans, dsLarifans iegūšanas paņēmiens patentēts Latvijā 1993.gadā.

 

Kontakti

SIA "Larifāns"

Kurbada iela 2b, Rīga, LV-1009

Tālrunis / Fakss: +371 67427462

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Cita informācija

- Publikācijas

- Iepirkumi

- Kas cits

Eraf